آیا خرید خانه در نزدیکی مدرسه خوب است؟

  • تاریخ انتشار : 1402/03/09
  • نظرات : بدون نظر

امروز میخواهیم به مسئله ای بپردازیم که همواره در املاک آراز تهرانپارس مشتریان و خریداران ملک این سوال را از ما میپرسند که : آیا خرید خانه در نزدیکی مدرسه خوب است؟ خرید خانه در نزدیکی مدرسه می‌تواند یک انتخاب مناسب برای برخی افراد باشد، اما باید توجه داشت که این تصمیم به عوامل مختلفی بستگی دارد و برای همه ممکن است مناسب نباشد. در زیر به برخی مزایا و معایب خرید خانه در نزدیکی مدرسه اشاره می‌کنم با ما همراه باشید:

آیا خرید خانه در نزدیکی مدرسه خوب است؟

آیا خرید خانه در نزدیکی مدرسه خوب است؟

آیا خرید خانه در نزدیکی مدرسه خوب است؟

مزایا:
۱. راحتی دسترسی به مدرسه: زندگی در نزدیکی مدرسه می‌تواند دسترسی آسان‌تر و راحت‌تری به مدرسه برای شما و فرزندانتان به ارمغان بیاورد. کاهش زمان و تلاش مورد نیاز برای رفت و آمد به مدرسه می‌تواند استرس روزمره را کاهش دهد.و همچنین کاهش هزینه‌های رفت و آمد: زندگی در نزدیکی مدرسه می‌تواند هزینه‌های رفت و آمد را به طور قابل توجهی کاهش دهد. شما ممکن است نیاز به استفاده از وسیله نقلیه یا حمل و نقل عمومی را کاهش داده و در نتیجه هزینه‌های سوخت و پارکینگ را صرفه‌جویی کنید.

۲. امنیت :  این مناطق میتواند از چند جهت  کمی امن تر باشد یکی از نظر شلوغی و تردد بیشتر و دیگری نیز گشت های نیروی انتظامی در نزدیکی مدارس

۳. امکانات اضافی: در نزدیکی مدارس، معمولاً امکانات اضافی مانند مراکز ورزشی، کتابخانه‌ها، باغ‌ها و فضاهای عمومی وجود دارد. این امکانات می‌تواند برای شما و خانواده‌تان فرصت‌های تفریحی و آموزشی اضافی فراهم کند.

معایب:
معایب خرید خانه در نزدیکی مدرسه عبارتند از:

۱. شلوغی و ترافیک: نزدیکی خانه به مدرسه ممکن است باعث افزایش ترافیک و شلوغی در محدوده‌ی اطراف شود. در ساعت‌های اوج رفت و آمد دانش‌آموزان و والدین، ممکن است دسترسی به خانه و خروج از محل زندگی مشکلاتی را برای شما ایجاد کند.

۲. نویز و سروصدا : گاهی ممکن است موقعیت ملک شما به شکلی باشد که فاصله اندکی تا مدرسته داشته باشید و در نظر داشته باشید که حضور بیش از ۲۰۰ دانش آموز در کنار هم و هیاهو بچها و بازی و  شیطنت آنها متواند تولید سروصدای زیادی داشته باشد.

۳. افزایش هزینه‌ها: خرید خانه در نزدیکی مدرسه معمولاً به همراه هزینه‌های بیشتری همراه است. املاک در محله‌های نزدیک به مدارس معمولاً قیمت بالاتری دارند که ممکن است برای برخی افراد مناسب نباشد.

اما نکته طلایی :
در طول دورانی که در حوزه ملک در محله تهرانپارس فعالیت داشته ایم همواره افرادی علاقه مند به وجود مدرسه در نزدیکی خانه خود هستند و عده ای کاملا برعکس و فراری از وجود مدرسه در یک محله و خیابان . اما اصولا وجود مدرسه در نزدیکی خانه شما متاسفانه تاثیر منفی در فروش ملک شما خواهد داشت و همچنین از نظر  قیمتی ممکن است درصدی پایین تر از همان محله باشد . و البته منظور ما از نزدیکی در مجاورت و  همسایگی مدرسه (کمتر از ۱۰۰ متر فاصله و در یک کوچه و خبابان ) می باشد. پس در صورت خرید خانه در فاصله بیشتر و چند خیابان بالاتر و یا پایین تر  قطعا شما از مزایای آن بهره خواهد برد.

شما میتوانید جهت خرید خانه در نزدیکی مدرسه و یا فروش خرید خانه در نزدیکی مدرسه همین حالا با املاک تهرانپارس تماس حاصل فرمایید.